Z czego wykonane są podstawy dachowe?

dach

Podstawy dachowe to komponenty stosowane w czerpniach powietrza, a także wentylatorach oraz wyrzutniach dachowych. Do czego służą oraz z jakich materiałów się je wytwarza?

 

Z czego produkowane są podstawy dachowe

 

Podstawy dachowe są to okrągłe komponenty znajdujące się na szczycie systemu zadaszenia (zarówno prostego, jak i skośnego) danego budynku. Jako elementy nośne grawitacyjnych systemów wentylacyjnych, umożliwiają one łatwy i bezproblemowy montaż wentylatorów dachowych, czerpni powietrza oraz wyrzutni dachowych wraz z elementami przyłącznymi o przekroju kołowym.

 

W naszym asortymencie znajdą Państwo podstawy dachowe BI, BII oraz BIII. Oferujemy produkty najwyższej jakości, które wykonane są z blachy stalowej ocynkowanej w charakterystycznym okrągłym kształcie. Wytwarzane przez nas komponenty do systemów wentylacyjnych występują w licznych wariantach, a ich średnica sięga od 100 do 1250 mm. Dzięki temu mogą być one użytkowane w budynkach o bardzo zróżnicowanych wymiarach. Możliwość doboru optymalnego rozmiaru podstaw dachowych umożliwia wykorzystywanie ich także w tych lokalizacjach, w których ze względu na założenie architektoniczne konieczne jest stosowanie się do konkretnych przepisów prawnych przez wzgląd na określoną bliskość okolicznych budynków.

 

Dostępne w ofercie naszej firmy zestawy podstaw dachowych BI obejmują kołnierze przyłączne wraz ze specjalistycznym płaszczem nośnym. Z kolei zestawy podstaw dachowych BII oprócz wymienionych elementów posiadają również tzw. prostkę kanałową, czyli końcowy element przewodu wentylacyjnego. Wersja BIII łączy w sobie komponenty zawarte w dwóch poprzednich, oprócz nich obejmując dodatkowo leje wlotowe oraz tzw. przepustnicę regulacyjną – zadaniem tej ostatniej jest kontrola i zarządzanie przepływem powietrza w całym systemie wentylacyjnym.

 

W razie jakichkolwiek pytań zachęcamy Państwa do skontaktowania się z działem handlowym naszej firmy – oferujemy fachowe doradztwo odnośnie możliwie najkorzystniejszych rozwiązań dotyczących zakupu instalacji wentylacyjnej.