Dlaczego warto kupić wentylację od producenta?

Nie od dziś wiadomo, że kupowanie bezpośrednio u producenta jest znacznie bardziej korzystne, niż robienie tych samych zakupów u dystrybutora danego produktu. Nie inaczej jest w kwestii wentylacji. Co sprawia, że kupowanie systemów i elementów wentylacyjnych „u źródła” jest tak opłacalne?

 

Korzyści związane z zakupem elementów wentylacji u producenta

By móc określić zalety, jakie niesie ze sobą kupowanie wentylacji od producenta, należy zrozumieć podstawowy podział zachodzący pomiędzy tym pierwszym a dystrybutorem.

Producent systemów i elementów wentylacji to profesjonalista, który posiada ogromną wiedzę na temat oferowanych przez siebie towarów. Oznacza to, że nie tylko sprzeda nam on określony produkt, lecz przede wszystkim zaoferuje fachowe doradztwo w kwestii jego doboru. Ponadto udzieli on nam również pomocy w wyborze dodatkowych komponentów, dzięki którym nasz sprzęt będzie działał bezawaryjnie i z maksymalną wydajnością.

Tymczasem informacje udzielone nam przez dystrybutora – nawet jeżeli będzie on posiadał znaczną wiedzę na temat wentylacji – z pewnością nie będą równie wyczerpujące.

Inną ważną kwestię stanowi stan oraz jakość otrzymywanych produktów. Kupując bezpośrednio od producenta, mamy pewność, że nabyte przez nas elementy do wentylacji zostały starannie sprawdzone pod względem ewentualnych wad produkcyjnych czy uszkodzeń. Jest to konieczne, ponieważ w przypadku sprzedaży wadliwego towaru to producent zostałby obciążony odpowiedzialnością.

Dystrybutorzy natomiast nierzadko działają w porozumieniu z kilkoma różnymi producentami – co więcej, zazwyczaj przyjmują od nich hurtowe ilości towaru. Wszystko to sprawia, że nie mają oni ani czasu, ani okoliczności odpowiednich do przetestowania każdego egzemplarza trafiającego do ich sklepu. To zaś oznacza, że sprzedaż niesprawnego lub uszkodzonego elementu wentylacji staje się w tym przypadku więcej niż prawdopodobna.

 

Podsumowując: kupno wentylacji u producenta to nie tylko pewność otrzymania pełnowartościowego produktu, lecz także możliwość konsultacji ze specjalistą, który posiada szeroką wiedzę i wieloletnie doświadczenie z zakresu jego produkcji i dystrybucji. To z kolei przekłada się na gwarancję długiego i bezawaryjnego działania naszego systemu wentylacyjnego.